Naša spoločnosť - Niceshops


Kto sme

Tento internetový obchod je súčasťou skupiny Niceshops. Sme rakúska spoločnosť špecializujúca sa na vývoj online obchodov v rôznych produktových segmentoch. Teraz sme zastúpení na niekoľkých európskych trhoch.

Každý mesiac navštevuje naše obchody takmer milión ľudí - takto generujeme každý mesiac viac ako 25 000 objednávok, ktoré opúšťajú naše logistické centrum v juhovýchodnom Rakúsku a cestujú po celom svete.

Všetky naše webové stránky majú niekoľko spoločných vecí:

 • Kvalitne zoradenú ponuku z príslušnej oblasti.
 • Vynikajúci pomer cena/výkon.
 • Perfektné, najrýchlejšie možné dodanie a nákup.
 • Ľahká záruka a právo na výmenu.
 • Vždy dobrá nálada a priateľská kultúra komunikácie v kontakte so zákazníkmi.
 • Množstvo stálych zákazníkov, ktorí prostredníctvom spätnej väzby neustále rozvíjajú obchody podľa svojich predstáv.

Udržateľnosť je neoddeliteľnou súčasťou našej podnikovej kultúry.

Už vo fáze plánovania nášho nového logistického centra sa dôraz kládol na udržateľnosť a prenikol do mnohých oblastí výstavby. Chceli sme byť environmentálnym modelom a nevyhýbali sme sa nákladom a úsiliu. Najdôležitejšie faktory udržateľnosti pri výstavbe logistického centra boli:

 • Drevo - prírodná obnoviteľná surovina zohrala pri stavbe dôležitú úlohu. Celkovo bolo v centre vyťažených 680 m³ . Pretože v každej m³ dreva sa ukladá jedna tona CO2, čo predstavuje asi 680 ton CO2. Pre porovnanie, iba jedna tona ekvivalentu CO2 odpovedá cestu autom nad 4900 km. To je cesta do Moskvy a späť!
 • Izolácia - dokonca aj správna izolácia bola pre nás veľmi dôležitá, aby sme ušetrili čo najviac energie. Izolačná hodnota strechy je približne 0,18 W/m2K, čo je veľmi dobrá hodnota. Ďalej je tu izolácia steny v hrúbke 16 cm, čo zodpovedá izolácii rodinného domu!
 • Teplo a chladenie - menej ako kilometer od nášho nového logistického centra je bioplynová elektráreň, ktorá má aj spaľovacie zariadenie na biomasu.
  Preto sme sa namiesto inštalácie vlastného systému spaľovania plynu rozhodli vykurovať naše nové logistické centrum pomocou zariadenia na výrobu bioplynu a spaľovania biomasy.
  Keď sme sa tiež dozvedeli, že odpadové teplo z bioplynovej stanice sa skutočne využíva iba v zime, ale v lete zbytočne vyčerpané, namiesto konvenčného chladiča sme nainštalovali absorpčný chladič. Teraz sa pracuje s odpadovým teplom zo zariadenia na výrobu bioplynu alebo s teplom zo zariadenia na spaľovanie biomasy. Aj keď absorpčný chladič stojí trikrát viac ako konvenčný chladič, ušetrí nám neuveriteľné množstvo energie. Využitie nevyužitého odpadového tepla na vytvorenie chladu a využitie nevyužitého potenciálu už existujúcich obnoviteľných zdrojov energie pre nás jednoducho urobilo neuveriteľný zmysel.
  Vďaka napojeniu na bioplynovú stanicu a využívaniu odpadového tepla môžeme ušetriť výkon 600 kW pre teplo a 550 kW pre chlad. Na porovnanie, ak by sme jedno z týchto zariadení použili 8 hodín denne, 180 dní v roku, spotrebovali by sme v priemere približne 1 680 kWh ročne. S týmto množstvom energie by ste mohli sledovať televíziu takmer 3,5 roka (na TV s priemernou veľkosťou).
 • Vykupujeme chladiace jednotky spotrebičov pre maximálnu energetickú účinnosť a pokiaľ ide o obstaranie počítačového hardvéru, venujeme menšiu pozornosť výkonu než úspore energie.
 • Plnenie balíkov - pri preprave našich obalov venujeme pozornosť aj trvalej udržateľnosti. Z tohto dôvodu sme podľa možnosti zmenili výplňový materiál našich obalov na kompostovateľný materiál. 95 % našich obalov má teraz biologicky rozložiteľné biočipy ako náplň.

Okrem tvrdých faktov o udržateľnosti sú pre nás dôležité aj mäkké faktory, t.j. ľudia.

 • Pozor - je pre nás dôležité, aby ochrana životného prostredia začínala u každého zamestnanca osobne. Preto zabezpečujeme, aby boli všetky zariadenia mimo prevádzkových hodín vypnuté. Rovnako kladieme dôraz na správne triedenie odpadu.
 • Dodávatelia - s našimi dodávateľmi opakovane riadime otázky o udržateľnosti, výrobných metódach a filozofii. Iba týmto spôsobom Vám môžeme zaručiť najlepšie produkty a najlepší výrobný štandard.
  Pochybné výrobky sú stiahnuté zo sortimentu alebo samozrejme nie sú pridané.

Udržateľnosť a ochrana životného prostredia sú ústredným pilierom podnikovej filozofie celej skupiny Niceshops. Máme iba túto jednu planétu. Preto sa každý v našej spoločnosti aktívne podieľa na zachovaní jej krásy a rozmanitosti.

Ecco Verde

Ecco Verde - obchod s prírodnou kozmetikou

V Ecco Verde nájdete rozsiahly výber prírodných kozmetických výrobkov od medzinárodných výrobcov. Od krémov na ruky, šampónov a výrobkov pre starostlivosť o telo až po široký výber minerálnych make-upov vhodných pre pokožku. Ecco Verde má všetko, čo si Vaše srdce zaželá!

Kliknite tu Ecco Verde Slovensko.

VitalAbo

VitalAbo - výživa

VitalAbo Vám ponúka rozmanitý sortiment od renomovaných výrobcov v oblasti výživových doplnkov, športovej výživy a vedomej výživy online na predaj - za primeranú cenu a s kompetentným osobným poradenstvom špecializovaného tímu!

Výživové doplnky a športová výživa: VitalAbo.

EquusVitalis - Doplnky pre kone

V EquusVitalis si môžete vybrať zo širokej ponuky základných jedál, minerálov, špecialít a produktov starostlivosti o koňa online. Hippolyt, Eggersmann, Stiefel, Nösenberger, Lexa a Gladiator Plus, ako aj naša vysokokvalitná značka EquusVitalis.

Kvalitné doplnkové krmivo pre kone a ďalšie: EquusVitalis.

Bloomling

Bloomling - očarí Vašu záhradu

Skrášlite svoju záhradu alebo balkón výrobkami Bloomling. Taký veľký výber rastlín nenájdete nikde inde. Môžete si vybrať online medzi rôznymi druhmi a odrodami celej rastlinnej rozmanitosti a potom ich nechať doručiť spolu s potrebným zalievaním priamo k Vašim dverám.

Semená a príslušenstvo vysokej kvality pre záhradu: Bloomling.

Lederhose

Lederhose - tradičná móda

Tu odosielame tradičné veci do celého sveta. Lederhose.com je miesto, kde si môžete objednať skvelé kožené nohavice, kultové doplnky a nápadité výrobky, ktoré je ťažké niekde inde nájsť.

Tradičné oblečenie: Lederhose.

Interismo

Interismo - domáce doplnky najvyššej kvality

Váš online obchod s bytovými doplnkami. Na týchto stránkach nájdete všetko, čo si prajete. Vysokokvalitné domáce doplnky od najznámejších výrobcov pre Váš individuálny domáci dekor.

Život vo veľkom štýle: Interismo.

Pools.shop

pools.shop - všetko o bazénoch

Všetko o bazénoch - či už ide o kompletnú sadu alebo o správne príslušenstvo - to nájdete v pools.shop.

Zábavné kúpanie pre každého: pools.shop.

Piccantino - lahôdky pre znalcov

V Piccantino nájdete tie najlepšie koreniny a bylinky od popredných svetových výrobcov. Vo veľkom sortimente sa nachádzajú pestá, čatní, oleje a ocot, jednotlivé bylinky a koreniny, ako aj chutné zmesi.

Vynikajúce korenie, bylinky a podobné produkty v online obchode Piccantino.